Ing. Marcela Komenda, vaše realitní makléřka v Chorvatsku

Jak vybírat reality v Chorvatsku? Díl č.1: Lokalita

Hledáte apartmán nebo dům ke koupi v Chorvatsku? Lokalita je základ. Když počítáme i ostrovy, tak délka mořského pobřeží Chorvatska je více než 6000 kilometrů. Předpokládáme, že toužíte po nemovitosti u moře. Nemusíte se tedy bát – výběr přímořských lokalit je obrovský.

Jak s nadsázkou říká známá poučka realitních makléřů – při výběru nemovitosti jsou důležité tři věci: Lokalita, lokalita a lokalita. Toto pravidlo platí 100% i pro reality v Chorvatsku.

Naše realitní kancelář v Chorvatsku se specializuje na několik oblíbených oblastí (v Chorvatsku nazývaných “župy”), které si krátce představíme.

Šibensko-kninská oblast

Hlavním městem této nádherné oblasti je Šibeník. Pokud se rozhodnete vaši nemovitost zakoupit v této oblasti pak budete na vaše dovolené vyrážet do střední Dalmácie. Součástí této kouzelné oblasti je také mnoho nádherných ostrovů a ostrůvků. Tato lokalita je ideální pro jachtaře či majitele malých plavidel, ostrovů, ostrůvků a zákoutí pro kotvení je zde bezpočet.

Splitsko-dalmatinská oblast

Perlou této oblasti je její hlavní město Split. Návštěvu tohoto okouzlujícího historického města maximálně doporučujeme. V oblasti najdete krásné pláže a také např. Velmi známou “Makarskou”. Velké ostrovy jako je Brač, Hvar, Čiovo nebo Šolta se těší velmi dobrému trajektovému spojení s pevninou.

Zadarská oblast

Ano, hádáte správně – hlavní město této oblasti je Zadar. Toto nádherné město přímo na pobřeží Jaderského moře Váš jednoduše uhrane svoji krásou. Zadar je také označován jako nejdynamičtěji se rozvíjející město chorvatského pobřeží. Kromě azurového moře se zde můžete kochat gurmánskými zážitky, na své si přijdou i milovníci vína.

Ostrovy Pašman, Ugljan, Iž

Tyto v Česku nepříliš známé ostrovy byste při zvažování lokality pro nákup nemovitosti v Chorvatsku určitě neměli vynechat. Samotnou kapitolou je pak trochu zapomenutý ostrov Iž. Je známý a oblíbený spíše mezi místními. Pro vás to tedy budeme znamenat více anonymity a klidu. Reality v této chorvatské oblasti jednoznačně doporučujeme vaší pozornosti. Za zmínku stojí ostrov Dugi otok pyšnící se dvěma národními parky s dechbouroucími sceneriemi.

Dubrovnická oblast

Kdo by neznal Dubrovník? Turisty milovaná lokalita, kde se natáčely mj. i Hry o trůny. Davů turistů se ale bát nemusíte – poradíme vám, jaká konkrétní místa pro váš nový dům nebo apartmán vybrat, abyste měli zaručen klid a zároveň atraktivní lokalitu pro vaši novou chorvatskou nemovitost. Spadají sem i méně známe překrásné ostrovy jako je Mljet nebo Lastovo s mimořádným slunečným klimatem během celého roku.

Istrijská oblast

Istrije, to je mezi českými turisty snad nejoblíbenější a nejznámější část Chorvatska. Není divu – jde o lokalitu, kam se dá velmi rychle dojet a její krásy a genius loci jsou neoddiskutovatelné.

Pula, Poreč, Umag a další fascinující lokality vás zcela uhranou svoji krásou. Ozvěte se nám, pokud hledáte nemovitost v této oblasti, rádi vám pomůžeme s výběrem.

Jak vidíte, výběr nádherných lokalit pro váš nový domov, nebo investiční nemovitost v Chorvatsku, je obrovský. Pokud do Chorvatska jezdíte za rekreací delší dobu, jistě máte svá oblíbená místa a tím pádem při výběru nemovitosti určitě vycházejte z těchto preferencí.

Pokud tápete a potřebujete s výběrem poradit, pak jsme zde pro vás. Případně pokud vám na lokalitě příliš nezáleží a vaším cílem je především “dobře” nakoupit z pohledu investice a její návratnosti, pak jsme připraveni vám díky naší expertíze a dlouholeté přítomnosti na chorvatském realitním trhu fundovaně pomoci. Dlouhodobě monitorujeme reality na prodej v Chorvatsku a umíme vám doporučit ty nejlepší.

Share the Post: